• Strona główna
  • Mapa strony

dr Aleksandra Hulewska wrocławski psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą, trenerem i wykładowcą akademickim. Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia psychologiczne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie doktoryzowałam się (w dziedzinie psychologii). Jestem także absolwentką studiów magisterskich na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w DSW oraz podyplomowych studiów pedagogicznych na Wydziale Nauk Społecznych UAM. W trakcie studiów miałam szczęście spotkać wielu wspaniałych wykładowców, dzięki którym odkryłam, że psychologia jest nie tylko skarbnicą wiedzy o człowieku, ale także dyscypliną stwarzającą wiele możliwości oddziaływań o charakterze praktycznym.

W sferze pomocy psychologicznej prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię małżeństw i par. Moje myślenie o człowieku oraz istocie jego problemów jest głęboko zakorzenione w psychologii humanistyczno-egzystencjalnej. Oznacza to, że swoją rolę rozumiem jako niedyrektywne, nienarzucające swojej wizji świata wspieranie drugiego człowieka w odkrywaniu nowych, bardziej twórczych sposobów myślenia, doświadczania i działania. Owocem tych poszukiwań jest z jednej strony uśmierzenie cierpienia, a z drugiej osiągnięcie satysfakcji i większego zadowolenia z życia. W działach: „Najczęściej zadawane pytania - FAQ" oraz „Psychoterapia” opisałam szczegółowo ten obszar mojej aktywności.

Obok psychoterapii pasjonuje mnie upowszechnianie wiedzy psychologicznej. Publikowałam m.in. na łamach „Charakterów", „Psychologii w Szkole" i „Polskiego Forum Psychologicznego". Jestem autorką praktycznego poradnika „Asertywność w ćwiczeniach". Od dwóch lat udzielam bezpłatnych porad online, a także prowadzę blog. Więcej informacji na temat mojej aktywności w obszarze upowszechniania psychologii zamieściłam w zakładkach: „Moje książki" i „Edukacja”.

Jedną z moich ulubionych form działalności są treningi rozwoju osobistego. Ich uczestnicy w trakcie spotkań z drugim człowiekiem mają okazję do pogłębionej refleksji nad własnym życiem, poszukiwania nowych źródeł inspiracji, a także ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu. Osoby, które chciałyby zapoznać się z treningami, które obecnie realizuję, zapraszam do zakładki: „Rozwój osobisty”.

Wreszcie ostatni, bardzo ważny obszar mojej aktywności stanowi działalność społeczna. Jestem pomysłodawcą i twórcą Akademickiego Centrum Pomocy Psychologicznej, które prowadziłam w latach: 2008 - 2013 w WSZE, a także współtwórcą i szefem Poradni Rozwoju Osobistego dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od wielu lat angażuję się w kampanie na rzecz obrony praw zwierząt, a także inne akcje społeczne, z których celami się identyfikuję.

Prywatnie cieszy mnie muzyka wszelkiej maści towarzysząca mi w każdej wolnej chwili, dobre kino, biografie i literatura faktu. Uwielbiam kontakt z przyrodą - zwierzęta i górskie wędrówki pozwalają mi chwilowo oderwać się od codzienności i „doładować akumulatory". Od 1995 roku jestem członkiem Akademickiego Klubu Górskiego „Halny”, z którym przemierzyłam wiele niezapomnianych szlaków.

Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną,

podpis

Aleksandra Hulewska