• Strona główna
  • Mapa strony

Porady online

Czy powiedzieć o zdradzie?

Pytanie

Pytanie

Witam,

jestem 30-letnią kobietą, która strasznie ceni sobie przyjaźń w swoim życiu. Problem jaki pojawił się u mnie niedawno dotyczy mojej najlepszej przyjaciółki, która niedawno zdradziła męża. Powód? Podobno strasznie mija się z mężem, bo on już o nią nie zabiega i się nie stara. Nie wiem jak zachować się tej sytuacji. Ona niby chce naprawiać małżeństwo, ale jednocześnie ciągnie ją do mężczyzny z którym zdradziła męża.

Droga Pani doktor, co pani sądzi o takiej sytuacji? Czy powinnam porozmawiać z jej mężem, oczywiście nie mówić mu co się stało, tylko podpowiedzieć, że oddalają się z jego żoną i może ją stracić jeśli nie zaczną czegoś naprawiać? Czy powinnam przekonać przyjaciółkę do wyboru między jednym a drugim? Czy powinnam przekonać przyjaciółkę do powiedzenia mężowi prawdy? Czy powinnam przekonać ją do zakończenia romansu?. Błagam, pomocy....

Dziękuję,

Kasia

Odpowiedź

dr Aleksandra Hulewska

Dzień dobry,

stawia pani bardzo trudne pytania. Nie wypowiem się arbitralnie, gdyż mogłoby to przynieść więcej szkody niż pożytku. Przecież każda sytuacja jest jedyna w swoim rodzaju i każda wymaga jedynych w swoim rodzaju rozwiązań.

Czytając Pani list zastanowiłam się nad tym, po co przyjaciółka opowiedziała Pani o zdradzie? Czy chciała się tylko "wygadać" - podzielić z zaufaną osobą swoimi przeżyciami i rozterkami? Czy był to z jej strony sygnał, że potrzebuje konkretnego wsparcia?

Zamiast dłużej się głowić, proponuję zapytać przyjaciółkę. Spodziewam się, że jej odpowiedź pomoże Pani rozstrzygnąć przeżywane dylematy.

Pozdrawiam serdecznie, powodzenia

Aleksandra Hulewska

 

 

Pytanie dotyczy
porady onlineSerdecznie zapraszam do kierowania do mnie swoich pytań